• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

ABC Pulberkustuti ANF Redo 1 kg (5A 34B C)

Antifire 5A-34B-C
Suurus: 1 kg
10.60 €
Toode on laos!

ABC pulberkustuti on levinuim ja enamike materjalide kustutamiseks sobiv tulekustuti. ABC pulberkustutiga saab kustutada tahkete ainete, põlevvedelike, gaaside ja kuni 1000V pingestatud elektriseadmete tulekahjusid (kuni 1000V, ohutu kustutuskaugus 1m). Kasulik on ka teada, et põlevvedelike kustutamisel puudub pulbril järelmõju - väikseimgi leek või säde süütab tule endises suuruses. Kustutuspulber ei ole inimestele ega keskkonnale ohtlik ja pulberkustuti talub ka külmakraade.

Pulberkustuti üheks tugevamaks küljeks on veel asjaolu, et kustutada on võimalik ka 4-5m kauguselt ehk kui tuli on suurem ja kuumuse tõttu ligipääs võimatu, saab reaalset kustutustööd teostada ohutust kaugusest (näiteks CO2 kustuti kustutusmaa on ca 70cm).

Probleemiks pulberkustuti kasutamisel on ruumis olevad elektroonikaseadmed, mida pulber võib kahjustada ja arvestada tuleb ka riskiga kahjustada kõikjale tungiva pulbritolmuga tulest puutumata jäänud vara, arvestama suurte ja kulukate koristustöödega ning riskiga kahjustada kõikjaletungiva pulbritolmuga tulest puutumata vara. Pulberkustuteid ei kasutata seetõttu ka koduses majapidamises sisetingimustes. 

A-klassi tulekustuti kustutab tahkete, peamiselt orgaanilise päritoluga ja põlemisel hõõguvate ainete nagu näiteks puidu, paberi, tekstiili, põlevate kiudainete jms tulekahjusid.
B-klassi tulekustuti kustutab põlevvedelike ja tahkete sulavate ainete nagu näiteks õli, bensiini, lahustite, vaikude, liimi, rasvade, enamiku plastide jms tulekahjusid.
C-klassi tulekustuti kustutab gaaside nagu näiteks maagaasi, atsetüleeni, propaani, vesiniku jms tulekahjusid.
ABC-klassi tulekustuti kustutab kõiki A-, B- ja C-klassi kokku.

NB:
- Pulberkustuti on nõutav sõiduautos (1kg), kaubikus (2kg), garaazis (6kg)... Tutvu lähemalt seadusandlusega www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=616710
- Pulberkustutit tuleb lasta kontrollida iga kahe aasta tagant! Kui kustutile mõjub niiskus, vibratsioon või muu kahjustav mõju, kontrollitakse kustutit iga aasta tagant. Pulberkustuti vajab hooldust iga 10a järel (kui tootjafirma ei näe ette tihedamat hooldust) ja peale igat kasutuskorda, kuna peale kustutamist kaotab pulberkustuti surve paari tunni jooksul.
- Eestis on Antifire Fire & Security Solutions kodulehel võimalus pulbekustuti registreerida ning Antifire teostab ka pulberkustutite kontrolle ja hooldusi ning tuletab meelde kui kontroll- ja hooldustähtaegade saabumisest.